Vivitek DH758USTi

medium_Vivitek DH758USTiR_IO Right

Vivitek po roce představil světu další interaktivní projektor. Tento projektor s ultrakrátkou projekční technologií s označením DH758USTi je první Full HD interaktivní projektor vůbec.

Kromě rozlišení 1920×1080poměrem stran 16:9, projektor nabízí množství dalších vlastností. Lampa projektoru je schopna svítivosti až 3.500 ansi lumenů a kontrastního poměru 10.000:1. Ze vzdálenosti pouhých 66 cm vytvoří obraz s úhlopříčkou 88“ (to je cca 223 cm), maximální rozměr projekce je obraz s úhlopříčkou 100“ (cca 254 cm), který projektor promítne ze vzdálenosti 83 cm. Lampa má životnost 3.000 hodin v normálním režimu, 4.000 hodin v ekonomickém režimu a až 7.000 hodin v dynamicky ekonomickém režimu.

Projektor je vybavený i dvěma stereo reproduktory o výkonu 10 W. Součástí balení jsou dvě interaktivní pera, dálkové ovládání a potřebná kabeláž. K projektoru je možné dokoupit laserovou clonu, umožňující ovládání interaktivity dotykem. Maximální počet snímaných dotyků jsou čtyři.
medium_Vivitek DH758USTiR_IOProjektor nabízí vcelku standardní možnosti připojení. Nechybí možnosti připojení až dvou počítačů přes VGA D-sub a výstup na monitor. Dále je k projektoru možné připojit zdroje obrazu projekce přes kompozitní vstup, S-video nebo dvě HDMI. Díky připojení skrze konektor RJ-45 je projektor možné spravovat přes síť LAN. Nechybí konektory pro připojení externích reproduktorů a mikrofonu.
K projektoru je dodáván ovladač interaktivity D-Point 2 a interaktivní anotační software i-Draw 4. K použití interaktivity musí být projektor připojen k počítači.
iDraw4i-draw_paleta2i-Draw je všestranný interaktivní anotační software s množstvím funkcí. Kromě různých funkcí psaní, výběru tloušťky čar či barev, obsahuje i-Draw i množství šablon například s linkami či notovou osnovou. Anotace jsou možné jak na různobarevná pozadí a šablony, ale i na plochu počítače nebo zvolený obrázek. Interakci je možno i nahrávat a výslednou nahrávkku dále sdílet.

Další informace najdete na stránkách Vivitek (bohužel jen v angličtině): Vivitek DH758USTi (Návod k použití projektoru v angičtině, Uživatelský manuál k D-Point 2 v angičtině)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Vivitek, respektive jejich autorů)