Vivitek D755WTi

vivitek_d755wtiVivitek D755WTi je první interaktivní DLP projektor s projekcí na ultrakrátkou vzdálenost společnosti Vivitek. Díky úpravám bylo možné u tohoto projektoru dosáhnout svítivosti 3300 ANSI lumenů a zároveň udržet životnost lampy na 10.000 hodinách v ekonomickém módu (5.000 hodin ve standardním módu). Kontrastní poměr projektoru je 5000:1.
To jsou hodnoty, které dohromady u jiného interaktivního projektoru na ultrakrátkou vzdálenost v současné době neuvidíte.
Vivitek D755WTi ProjectorProjektor plně podporuje možnost promítání ve 3D, disponuje dvěma silnými vestavěnými reproduktoryvýkonu 2 x 10 W a internetovou zásuvkou RJ-45 pro připojení a ovládání projektoru ze sítě. Kromě toho má pestré možnosti konektivity – od VGA vstupu (2x) i výstupu, přes HDMIDisplayPort až po konektor 3D sync pro připojení vysílače 3D brýlí. Ke sledování promítaného 3D obrazu je třeba použít vhodné 3D brýle. Dále je k dispozici i S-Video vstup či vstup pro připojení mikrofonu.
0322D75x 108150Projektor je schopný promítat širokoúhlý obraz v nativním rozlišení 1280×800 (WXGA) a poměrem stran 16:10úhlopříčkách v rozmezí 80″ (203 cm) – 100″ (254 cm). Obraz o úhlopříčce 89″ (226 cm, rozměry obrazu: 190 x 120 cm) dokáže promítnout ze vzdálenosti cca 65 cm. Díky tomu se přednášející stojící u tabule vyhne oslňování lampou projektoru, jako i odleskům na tabuli či stínění projekce. Další výhodou tohoto projektoru je prachu odolný, uzavřený optický systém.

Projektor Vivitek D755WTi má zabudovaný interaktivní modul, který umožňuje změnit běžnou bílou tabuli či jiný bílý povrch v interaktivní. K projektoru jsou dodávána dvě interaktivní pera, která je možné používat současně, a CD s ovladačem interaktivity D-point a interaktivním software i-Draw, který je možné použít i pro jakýkoli jiný interaktivní projektor. K použití interaktivity musí být projektor připojen k počítači.

002904414i-draw_paletai-Draw je všestranný interaktivní anotační software s množstvím funkcí. Kromě různých funkcí psaní, výběru tloušťky čar či barev, obsahuje i-Draw i množství šablon například s linkami či notovou osnovou. Anotace jsou možné jak na různobarevná pozadí a šablony, ale i na plochu počítače nebo zvolený obrázek. Interakci je možno i nahrávat a výslednou nahrávkku dále sdílet.

Projektor je určen především pro výukový sektor, proto je k projektoru nabízen i interaktivní software NovoTeach, který si můžete po registraci stáhnout na stránkách http://www.vivitekservice.com.

ESS_LNovoTeach je aplikace, která promění interaktivní prostředí v plně integrovaný digitální prezentační systém.
NovoTeach dovoluje uživateli, za použití interaktivních produktů Vivitek, prezentovat běžné materiálypředpřipravené interaktivní prezentace. Můžete zde tvořit, designovat a organizovat prvky do interaktivní prezentace a vše uložit do souborového balíčku s příponou .vtk pro pozdější použití.

K přípravě prezentačního materiálu můžete a nemusíte použít interaktivní hardware Vivitek. Avšak v kombinaci s interaktivním hardware Vivitek pomáhá NovoTeach přednášejícímu k tvoření efektivnějších metod výuky i prezentací při pracovně orientovaných příležitostech.

Další informace najdete na stránkách Vivitek (bohužel jen v angličtině): Vivitek D755WTi (Přehled specifikace v angličtině, Návod k použití projektoru v angičtině, Návod k použití a instalaci NovoTeach v angličtině)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Vivitek, respektive jejich autorů)