Sony VPL-SW630C & VPL-SW620C

7d2e09606d6d4a5e14898e9ef7475f97

Společnost SONY, která má své pomyslné prsty snad v každém aspektu života běžného člověka, předvedla světu své nové interaktivní projektory s projekcí na ultrakrátkou vzdálenost, což dovoluje montáž těsně nad projekční plochu, například nad běžně užívanou bílou magnetickou tabuli. Projektory s označením VPL-SW630C a VPL-SW620C sice nenabízí do světa interatkivity nic moc nového. Na druhou stranu přinášejí originální interaktivní software s opravdu všestranným využitím, což ho dělá vhodným pro výukový i obchodní sektor.

Jediný rozdíl mezi oběma modely projektoru je ve svítivosti. Většina parametrů, včetně spotřeby, je dělena podle režimu lampy, a je tak dělena i svítivost projektoru. Podle toho, zda máte nastavený režim High (Vysoký), Standard (standardní) nebo Low (nízký), získáte maximální svítivost projektoru. Projektor VPL-SW630C má v režimu High svítivost 3100 lumenů, v režimu Standard 2300 lumenů a v režimu Low 1900 lumenů. Jeho slabší sourozenec VPL-SW620C udává v prvním režimu svítivost 2600 lumenů, ve druhém 2000 lumenů a ve třetím 1700 lumenů. Životnost lampy je také rozdělena podle režimu, ale je pro oba projektory stejná – 3000 hodin v režimu High, 5000 hodin v režimu Standard a až 8000 hodin v režimu Low.

Oba projektory jsou vybaveny zobrazovací technologií 3LCD, která zaručuje stejnou bílou i barevnou svítivost. Kontrastní poměr projektorů je 3000:1 a oba disponují nativním rozlišením 1280×800 (WXGA) s poměrem stran 16:10.
sw630c_konektivitaKonektivita projektorů je vcelku standardní. Kompozitní vstup, S-Video vstup a dva VGA vstupy doplňuje vstup HDMI a tím dává projektoru širokou nabídku pro připojení opravdu jakéhokoli multimediálního zařízení. Nechybí jeden VGA výstup a 3,5mm jack pro každý VGA vstup i výstup, vstup pro mikrofon a RJ-45 přípojka pro připojení LAN sítě. USB typu B je určeno pro připojení interaktivity a USB typu A pro připojení externího úložiště a provádění prezentací z tohoto zdroje. Projektor je také vybaven jedním mono reproduktorem o výkonu 16 W.
pera_sw600

V příslušenství projektoru naleznete dvě interaktivní pera – jedno hlavní (červený proužek) a druhé vedlejší (modrý proužek). Interaktivní pera mohou být v přiloženém interaktivním programu použita zároveň, ovládací panel vedlejšího pera ale není možné přizpůsobit a je vybaveno minimem funkcí. Součástí vybavení projektorů je i dálkové ovládání a nástěnný držák projektoru.

Zmíněný interaktivní program dodávaný s projektory nese název Interactive Presentation Utility 2. Jde o sofistikovaný interaktivní software, který dává uživateli možnost tvorby jak prostých, tak i propracovaných interaktivních lekcí. Program dovoluje základní anotační funkce, jako jsou výběr pozadí, různobarevná pera, geometrické tvary, zástěny… nabízí ale i tvorbu grafů, kvízů, tabulek, grafických zobrazení funkcí a anotace přímo do souborů MS Office (anotace jsou uloženy jako obrázky na jednotlivých stránkách / snímcích dokumentů).

(Série videí předvádějící použití interaktivního programu Interactive Presentation Utility 2.
Zdroj youtube.com)

Další informace najdete na stránkách SONY (bohužel jen v angličtině): SONY VPL-SW630C, SONY VPL-SW620C, Brožurka VPL-SW600 a VPL-SX600 série v angličtině

(ilustráční obrázky a videa na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Sony, respektive jejich autorů)