SMART LightRaise 60wi2

lrheroSelect Lightraise FullSpolečnost Smart přišla s novou verzí svého interaktivního projektoru LightRaise™ 60wi. Jelikož se jedná pouze o úpravu stávající verze projektoru, změna v názvu a označení je téměř přehlédnutelná – LightRaise™ 60wi2 přichází s několika vylepšeními, ale zároveň přináší i pár ústupků, především v parametrech projektoru. LightRaise™ 60wi2 můžete sehnat ve dvou modelech – základní s označením SLR60wi2 a rozšířenou, s určením především do firem, s označením SLR60wi2-SMP. Modely se ale liší pouze v dodávaném příslušenství.
Ale ať už si vyberete ten či ten model, dostane se vám možnosti změnit jakoukoli obyčejnou bílou tabuli v interaktivní tabuli schopnou měřit se s tabulemi SmartBoard.
Tento projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností je vybaven zobrazovací technologií DLP a nabízí, v porovnání s první verzí, vyšší svítivost3000 lumenů ve standardním nastavení, v ekonomickém pak 2400 lumenů. Kontrastní poměr se na druhou stranu snížil na 2900:1. I životnost lampy projektoru se snížila – nyní vám ve standardním nastavení vydrží pouze 3000 hodin a 4000 hodin při práci v ekonomickém režimu. Projektor je vybaven už jen jedním reproduktorem o výkonu 9W. Nativní rozlišení projektoru je WXGA (1280×800) s poměrem stran 16:10. Projektor je schopen zobrazit obraz o úhlopříčce 68“ – 100“ (173 – 254 cm).
60wi2_01

Standardně k projektoru dostanete nástěnný držák, modul pro interaktivitu dotykem, 2 interaktivní pera s pouzdrem a napájecím kabelem, dálkové ovládání a kabeláž potřebnou pro základní zapojení projektoru. Součástí je i návod k použití a montáži a CD s ovladači a programy.

K modelu SLR60wi2-SMP dostanete navíc i Smart GoWire™ a LightRaise Projector Control (XCP).

Nabídka konektivity zůstává stejná. Pro vstup je možné použít kompozitního připojení, VGA nebo HDMI. K dispozici je vstup pro mikrofon i výstup pro externí reproduktory. Vstup RJ-45 pro připojení sítě LAN je už samozřejmostí.

Smart-LightRaise-60wi-stylo

Nová verze projektoru se může pochlubit vylepšením dotykového senzoru, který nyní dokáže zaznamenat až 4 dotyky a dovoluje tak dvěma uživatelům používat i gesta, na která jste zvyklí u interaktivních tabulí SMART. Interaktivní plochu mohou využívat pouze dva uživatelé současně, ale i nadále mohou používat kombinaci dotykového ovládání a ovládání pomocí elektronických per.

Interaktivní pera SMART jsou, na rozdíl od většiny konkurenčních zařízení, opatřena vestavěnými akumulátory, není tedy potřeba se stresovat s výměnou baterií. Pera stačí připojit k počítači či k adaptéru a nabít přes dodávaný USB kabel.

K projektorům standardně získáte výukový interaktivní program SMART Notebook™, který umožňuje tvorbu plynulých a zajímavých interaktivních hodin. K programu je nabízeno i množství rozšíření a doplňků pro různé předměty. Navíc je i letošní verze SMART Notebook™ 14 rozšířena o nové funkce umožňující snazší tvorbu i ovládání zajímavých interaktivních lekcí, zapojení studentů do průběhu hodiny a další.

(SMART Notebook™ 14 – nové funkce. Zdroj youtube.com)

801440

Vybavení modelu SLR60wi2-SMP je obohaceno o program SMART Meeting Pro™. Tento program dovoluje tvorbu rozsáhlých projektů, které nejsou omezeny maximálním rozměrem pracovní plochy. V programu je možné přibližovat a oddalovat jednotlivé části projektu, anotovat jednotlivé části nebo i celek a následně projekt sdílet s ostatními. Smart Meeting Pro™ je určen pro jeden počítač s operačním systémem Windows.

K projektoru ale získáte i přenosnou formu tohoto programu – SMART Meeting Pro™ PE (Personal Edition = osobní edice), a to v podobě Smart GoWire™. Jedná se o kabel USB s malým rozšířením. Po připojení Smart GoWire™ mezi projektor a počítač s operačním systémem Windows nebo Mac OS X, dostanete možnost, bez nutnosti instalace, využívat tento program a následně sdílet svoji tvorbu například v formátu PDF.

(Představení programu SMART Meeting Pro™. Zdroj youtube.com)

c_slr-xcp.jpg_190_0Dalším zajímavým příslušenstvím dodávaným pouze k modelu SLR60wi2-SMP je LightRaise Projector Control, který umožňuje připojení počítače či jiných zdrojů obrazu přes malé kontrolní zařízení, a vyhnete se tak nevzhlednému okolí projektoru, množství různorodé kabeláže a složité montáži při připojování externích zařízení. Toto zařízení je dále schopno zapnout a vypnout projektor, ovládat hlasitost vestavěného reproduktoru a umožňuje výběr vstupního zařízení, je-li připojeno více než jedno. Ovšem neberte toto kontrolní zařízení jako ovladač projektoru, tímto výčtem totiž funkce zařízení končí, proto byste i nadále měli mít po ruce dálkové ovládání projektoru.

Další informace najdete na stránkách SMART (bohužel jen v angličtině): SMART LightRaise™ 60wi2 (Brožura v angličtině, Uživatelská příručka v angličtině, Specifikace v angličtině)

(ilustráční obrázky a videa na této stránce jsou vlastnictvím společnosti SMART, respektive jejich autorů)