SMART LightRaise 60wi

lightraise60wi_smartKanadská společnost SMART, přišla v dubnu 2013 s úplnou novinkou – interaktivním projektorem SMART LightRaise™ 60wi, který můžete ovládat nejen dodanými interaktivními pery, ale i přímo dotykem prstů. SMART tak skloubila do jednoho přístroje funkce a kvalitu interaktivních tabulí s mobilitou interaktivních projektorů.

Tento DLP projektornativním rozlišením 1280×800 (16:10) disponuje projekcí na ultrakrátkou vzdálenost, svítivostí 2500 lumenů a kontrastním poměrem 3400:1. Životnost lampy projektoru je 3500 hodin ve standardním a 5000 hodin v ekonomickém módu. Součástí vybavení projektoru jsou i dva vestavěné reproduktory, každý o výkonu 10 W.

kalibraceOdměnou za zdlouhavou a trochu komplikovanou kalibraci projektoru a nutnost mít opravdu rovnou projekční plochu, je vám plně funkční interaktivní plocha, ovladatelná pouhopouhým dotykem prstu. (SMART doporučuje si pro instalaci a kalibraci projektoru vymezit 2 hodiny času). Pokud chcete projektorem promítat na zeď, tak si dejte dobrý pozor na důlky a vybouleniny. V případě, že takovou zeď nemůžete zaručit, se bohužel budete muset spokojit s projekcí například na bílou tabuli.
Proyector-Smart-LightRaise-60wi-300x215Projektor podporuje funkci dual-touch, takže je možné, aby na projekční ploše pracovali dva lidé současně a to buďto dvěma pery, perem a prstem nebo dvěma prsty. K použití dotykové interaktivity musí být projektor připojený k počítači přes USB.
Bohužel některá gesta používaná na interaktivních tabulích, jako například gumování pěstí, nejsou u projektoru podporována.
SmartBoard-1Součástí balení projektoru je i interaktivní SMART Notebook™ software, který usnadňuje tvorbu i průběh interaktivních prezentací. Software obsahuje množství funkcí, které můžete použít pro zpestření prezentace nebo výuky, včetně tvoření tabulek, kreslení či vytváření interaktivních skládaček… K základnímu software je možné dokoupit i rozšíření s funkcemi pro matematické lekce nebo rozšíření dovolující nahrávání a interakci s 3D obsahem. Výhodou rozhodně je i to, že software je dostupný v 50 světových jazycích včetně češtiny.
Pouzdro_na_peraSmart-LightRaise-60wi-styloProjektor je dále kompatibilní se všemi dalšími produkty společnosti SMART a je možné je používat k interakci či rozšíření možností projektoru.
K projektoru jsou dodávána dvě interaktivní pera s originálním pouzdrem pro jejich uložení. Pouzdro je možné připevnit na zeď vedle projekční plochy. Do pouzdra je možné umístit i dálkové ovládání projektoru.
konektivitaProjektor má rozsáhlé možnosti konektivity. Nabízí nejen možnost připojení mikrofonu i externích reproduktorů, kompozitní vstup a VGA vstup i výstup, ale i HDMI konektorRJ-45 pro připojení k LAN síti.
kontrolni_ovladacProjektor je dodáván s montážní sadou pro upevnění na zeď. Pro využití interaktivity je nutné, aby byl projektor nainstalován pomocí této sady. Nástěnný držák projektoru pak sice dovoluje kabely ukrýt do ramene držáku, ale pro usnadnění připojení všech kabelů a udržení pořádku nabízí SMART jako volitelné příslušenství LightRaise ovladač projektoru, díky kterému můžete připojit počítač či další vstupní zařízení jednoduše jedním jediným kabelem a to bez dalších kabelů šplhajících nevzhledně po zdi.

Další informace najdete na stránkách SMART (bohužel jen v angličtině): SMART LightRaise™ 60wi (Brožura v angličtině, Uživatelská příručka v angličtině, Specifikace v angličtině)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti SMART, respektive jejich autorů)