Panasonic PT-TW341R

PT-TW341R_Slant1_highNový interaktivní model s projekcí na krátkou vzdálenost posunul interaktivní řadu společnosti Panasonic zase o kousek dál. Na rozdíl od předchozích modelů, má tento projektor zabudovaný interaktivní modul i kameru přímo v těle projektoru.

PT-TW341R je interaktivní projektor s projekční technologií 3LCD a projekcí na krátkou vzdálenost. Svítivost projektoru je 3.200 lumenů a kontrastní poměr 10.000:1. Specifikace uvádí nativní rozlišení 1280 x 800 (WXGA) s nativním širokoúhlým poměrem stran 16:10. Lampa projektoru by při normální spotřebě měla vydržet 5000 hodin, v ekonomickém režimu pak až 8000 hodin.

PT-TW341R_Rear_highZ technické stránky je projektor vybaven standardně. V projektoru je vystavěný jeden mono reproduktor o výkonu 10 W, stejně jako zmíněný interaktivní modul a kamera. Ze strany konektivity se projektor může pochlubit jedním HDMI vstupem, dvěma VGA (D-sub) vstupy pro počítač, z nichž jeden může posloužit i jako výstup pro monitor, kompozitní vstup a konektorem RJ-45 pro připojení kabelu LAN sítě. Nechybí tři USB konektory – jeden typu A pro připojení externího úložného zařízení, jeden typu B pro propojení s počítačem a přenášení obrazu a zvuku z počítače přes projektor a třetí je mini USB pro připojení interaktivity.
K projektoru jsou dodávána dvě interaktivní pera a interaktivní software LightPen3.
Program LightPen3 dovoluje psát na promítaný obraz, přičemž se vše načítá a ukládá do počítače pro možnost dalšího sdílení obsahu. Dále je možné používat obě pera současně, a to ve dvou módech:
1. mód rozdělí pracovní plochu na poloviny, kde každé z per může využívat jen jednu polovinu, ale může si zvolit individuální barvu a styl čáry.
2. mód pracovní plochu nedělí, obě pera používají celou plochu, ale barvu a styl čáry mají společný.1_02_02_p1

WhiteBoard softwareProgram WhiteBoard, který je kompatibilní s projektorem a můžete si jej stáhnout na stránkách výrobce, nabízí několik uživatelských režimů: první rozdělení režimů je na singlemode, který dovoluje použití gest jednomu uživateli a multimode, který dovoluje ovládání interaktivity více uživatelům.

Další režimy již nerozlišují počet uživatelů, ale možnosti ovládání:
Whiteboard mode dovoluje anotace na bílý, barevný nebo transparentní obraz, kde transparentní obraz vytváří rádoby fólii přes plochu počítače – neumožňuje tedy ovládat programy či systém počítače myší, pouze popisovat jeho obraz.
desktop_modeRežim desktop operation mode dovoluje pravý opak – uživatel má možnost ovládat počítač interaktivními funkcemi, ale není možné plochu počítače ani otevřené programy nijak anotovat.
Poslední režim PowerPoint Link umožňuje dělat anotace přímo do slajdů prezentace a anotace poté uložit do upravovaného souboru PowerPoint.

Program dává možnost anotovat 100 jednotlivých stránek, mezi kterými se uživatel může libovolně pohybovat a upravovat. Každou z anotovaných stránek je možné uložit pro možnost dalšího sdílení – všechny stránky (jako projekt WhiteBoard nebo PDF) nebo současnou stránku (jako PDF, JPG nebo BMP).
Průběh anotací samotných je možné ukládat i do videosouboru.
Do anotovaných stránek je možné vkládat obrázky ze souboru.

presentation_toolPři prezentaci je možno používat Nástroje Prezentace z Utility menu (menu Funkce), které obsahuje základní nástroje, jako je zvětšovací sklo, stínidlo a reflektor. Výhodou pro prezentace je především mizející popisovač a zvýrazňovač, které po určité době samy vymizí – vhodné například při popisu na spuštěné video.

Bližší informace naleznete na stránkách Panasonic, bohužel jen v angličtině: PT-TW341R (specifikační list a manuál)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Panasonic, respektive jejich autorů)