Panasonic PT-TW231R

PT-TW231R_angledUž rok je na trhu interaktivní projektor firmy Panasonic PT-TW231R. Jde o první interaktivní projektor nesoucí značku Panasonic na trhu a zároveň o nástupce interaktivních projektorů společnosti Sanyo, kterou Panasonic před pár lety koupil. To, že jde o nástupce Sanyo PLC-WL2503, poznáte už vzhledovou podobností projektorů a u té to ani zdaleka nekončí.

Projektory mají i naprosto stejné parametry. A když vezmeme v potaz, že PT-TW231R přišel na trh jen asi měsíc po ukončení prodeje Sanyo PLC-WL2503 (který byl na trhu pouhých 14 měsíců), není se ani čemu divit.

Panasonic PT-TW231R se může pochlubit 3LCD technologií projekce se svítivostí 2500 lumenů a kontrastem 500:1. Projekce na krátkou vzdálenost (cca 1 metr) zaručuje kvalitní promítaný obraz, ovšem už tak nízký kontrast ve spojení s 3LCD projektorem, může způsobit, že v nezatemněné místnosti mohou barvy vypadat vybledlé. Pro tento projektor je naprosto ideální bílá tabule s projekčním povrchem, který je matný a snižuje tak riziko odlesků.
panasonic pero a ukazovátko PT-TW231R_side_terminalProjektor PT-TW231R je vybavený reproduktorem o výkonu 10W. Lampa projektoru má životnost až 4000 hodin v ekonomickém módu. Samozřejmě nechybí i možnosti připojení vstupu přes D-sub, S-video nebo HDMI. Díky možnosti připojení k síti LAN je možno projektor ovládat přes webové rozhraní na dálku. Součástí balení projektoru je jedno interaktivní pero a jedno interaktivní ukazovátko. Dodávané dálkové ovládání pomáhá ke snazšímu ovládání nastavení projektoru.

K projektoru je dodáváno softwareové CD, které mimo jiné obsahuje program pomáhající s ochranu před krádežíLogo Transfer Software. Tento program vám pomůže zaregistrovat logo firmy nebo školy do projektoru – logo se pak zobrazí při každém zapnutí projektoru. Funkce PIN kódu pak pomáhá zabránit neoprávněnému užívání projektoru.

Bližší informace naleznete na stránkách Panasonic, bohužel jen v angličtině: PT-TW231R (katalogový list)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Panasonic)

Cena projektoru se nyní pohybuje kolem 26 000,- Kč (červenec 2013)

Interaktivní projektor Panasonic PT-TW231R nabízí česká firma VMS VISION samostatně, nebo v sestavě s triptychem na zvedacím stojanu.

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Panasonic, respektive jejich autorů)