Panasonic PT-CW331R

PT-CW330_rearPT-CW331R je nový projektor značky Panasonic. Jde o interaktivní projektorDLP technologií projekce a ultrakrátkou projekční vzdáleností. Projektor se prodává od června 2013. Jde o první kombinaci DLP technologie, 3D READY a interaktivity v projektoru Panasonic. A oproti jejich prvnímu interaktivnímu projektoru, je znát zlepšení.

Projektor disponuje svítivostí 3100 lumenůkontrastem 8000:1, nativní rozlišení je 1280×800 (WXGA) s poměrem stran 16:10. Z pouhých 60 cm (vzdálenost projekčního okna od projekční plochy) je projektor schopen zobrazit obraz s úhlopříčkou 80“ (203 cm).
Mezi funkce projektoru patří například „Wall Color Setting“, která upraví barvy promítaného obrazu tak, aby se na projekčním povrchu, který není bílý, zobrazovaly reálné barvy bez defektů. K dispozici je výběr z pěti nastavení: bílá (pro promítání na zdi či tabule), světle žlutá, světle modrá, růžová a tmavě zelená (použitelná pro černé tabule a tabule pro popis křídou).

2_09p
Možnosti připojení vstupu k projektoru se od PT-TW231R nepatrně rozrostly, stále je tu jeden port pro připojení HDMI, ale přibyl například další D-sub port. Projektor disponuje jedním reproduktorem o výkonu 10W.
V balení najdete dálkové ovládání, které dovoluje tvorbu až sedmi ID, dovolující individuální možnosti nastavení ovladače. Součástí balení jsou pak mimo jiné dvě interaktivní peraSoftwarové CD, které tentokrát obsahuje i program s interaktivními funkcemi.
1_02_02_p1
Program LightPen3 dovoluje psát na promítaný obraz, přičemž se vše načítá a ukládá do počítače. Dále je možné používat obě pera současně, a to ve dvou módech:
1. mód rozdělí pracovní plochu na poloviny, kde každé z per může využívat jen jednu polovinu, ale může si zvolit individuální barvu a styl čáry.
2. mód pracovní plochu nedělí, obě pera používají celou plochu, ale barvu a styl čáry mají společný.
Half screen mode       Full screen mode
K využívání funkce 3D je zapotřebí pořízení vhodných 3D brýlí. Podrobnosti o 3D podpoře projektoru naleznete zde a seznam 3D brýlí kompatibilních s projektory Panasonic najdete na stránkách zde. (poznámka: obě stránky jsou v anglickém jazyce)

Bližší informace naleznete na stránkách Panasonic, bohužel jen v angličtině: PT-CW331R (katalogový list)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Panasonic, respektive jejich autorů)