Optoma EW675UTis & EX665UTis

Optoma přivádí na český trh nové interaktivní projektory prostřednictvím distributora VMS VISION, s.r.o.. Jde o dvojčata EW675UTis a EX665UTis, přičemž jediný rozdíl je v rozlišení. EW675UTis je širokoúhlý interaktivní projektor (WXGA 1280×800), EX665UTis je interaktivní projektor s klasickým rozlišením v poměru 4:3 (XGA 800×600). Projektory jsou ultrakrátké, se svítivostí 3200 ANSI lm a kontrastem 3000:1. Technologie projekce je DLP.

Oba modely mají ještě svoje druhé, neinteraktivní, dvojče. Modely jsou označeny jako EW675UT a EX665UT. Chybějící znaky „is“ v názvu značí, že tyto modely nejsou vybaveny „i“ interaktivním snímačem, což z nich dělá běžné dataprojektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Chybějící „s“ pak značí, že u těchto modelů nenajdeme software pro výuku a tvorbu interaktivních prezentací WizTeach.

 

Přidání softwaru WizTeach k interaktivním projektorům Optoma je určitě dobrým krokem. Zvláště pak, jedná-li se o WizTeach. WizTeach je celosvětově úspěšný program, který je stále vyvíjen. Našince potěší, že je lokalizovaný do českého jazyka. Trial verzi si můžete stáhnout zde: http://www.wizteach.com/trial/

 

Interaktivní funkce jsou zajištěny prostřednictvím pera, které umožňuje ovládání i z prostoru. Tedy tak, jak ho známe u BenQ MP780ST. Pero je také poměrně podobné a funguje na stejném principu.

Optoma poskytuje českým školám exkluzivní záruční podmínky pro tyto projektory. Jedná se o tříletou záruku na lampu. V případě, že během této doby s lampou nenasvítíte 2500hod., tak platí záruka až do nasvícení 2500hod.

Příjemná je i cena obou projektorů, obzvláště pokud přihlédneme k tomu, že získáme ultrakrátký projektor, s vynikající svítivostí a obrazem vůbec, kvalitní software, interaktivní funkce a exkluzivní záruku:

EW675UTis – 38.280,- Kč s DPH                                           EX665UTis – 35.412,-Kč s DPH