NEC UM352Wi

ProjectorViewUpperbackRight-highres

NEC přináší novou verzi interaktivního 3LCD projektoru UM351Wi, tentokrát s označením UM352Wi. Oproti minulé verzi má tento projektor jen minimum rozdílů. Jeden z rozdílů je to, že má interaktivní snímač zabudovaný přímo v těle projektoru, dalším je například rozdílný kontrastní poměr.

Projektor UM352Wi se může pochlubit lampou schopnou svítivosti3.500 lumenů a kontrastního poměru 6.000:1. Lampa má životnost 3.800 hodinrežimu „Jasný“, 5.000 hodinnormálním režimu a až 6.000 hodinekonomickém režimu. Projektor je schopen promítat obraz v rozlišení WXGA 1280 x 800 a o úhlopříčce110″ (237 x 148 cm) ze vzdálenosti 85 cm od projekční plochy (měřeno od čočky projektoru). Minimální úhlopříčka obrazu je 58″ (125 x 78 cm), který projektor promítne ze vzdálenosti 45 cm od projekční plochy.

ProjectorViewUpperfront-highresMožnosti připojení projektoru se od minulé verze nezměnily. K dispozici jsou dva HDMI konektory, jeden VGA D-sub vstup pro počítač a jeden výstup na monitor. Dále kompozitní vstup, jeden audio 3,5mm jack vstup z počítače, jeden vstup pro mikrofon a jeden výstup pro externí reproduktory. Projektor je vybaven i vestavěným mono reproduktorem o výkonu 20 W. Nechybí konektor RJ-45 pro připojení sítě LAN, USB-B pro připojení zobrazení počítače a dvě USB-A, z nichž jedno slouží pro připojení WIFI modulu a druhé pro zobrazení souborůUSB přenosového média. apps_menu
Toto zobrazení je možné přes funkci APPS obsaženou ve firmware projektoru. Přes funkci APPS je možné zobrazit množství formátů souborů, mezi které patří obrázky ve formátech: .gif, .jpg, .jpeg, .png a .bmp a video soubory ve formátech: .mpg, .mpeg, .wmv a .mp4. Přesné informace o využití funkce APPS naleznete v Návodu k funkci APPS, na který je odkázáno níže.
JPG-Picture-SoftwareSolutions-DisplayNote-AccessoryViewFront-AccessoryViewFront2-Download

K projektoru dostanete dvě interaktivní pera, dálkové ovládání a kabeláž nutnou k provozu projektoru, dále pak sadu pro montáž projektoru na zeď NP04WK. K projektoru je možné přiobjednat interaktivní software DisplayNote.

DisplayNote je anotační a kooperační program, který umožňuje sdílení, úpravy a kooperaci přes bezdrátová zařízení (tablety a chytré telefony).
Program nabízí možnost tvorby kvízů a anket a jejich následné vyhodnocení, anotace a sdílení anotovaných obrázků a ukládání výsledných prací jako .DN Lesson, .PDF, .PPTX, .JPG nebo .PNG.

UM352Wi_MT_DB2Projektor UM352Widvě prodejné verze – verzi Multi-Pen a verzi Multi-Touch. Verze Multi-Touch je dodávána navíc s vícedotykovým modulem NP01TM, který dovoluje uživatelům používat interaktivitu dotykem prstu – a tedy bez nutnosti používat elektronická interaktivní pera, která jsou k projektoru dodávána.

Další informace najdete na stránkách NEC: NEC UM352Wi (Multi-pen), NEC UM352Wi (Multi-touch) (Uživatelská příručka)
Stránka dotykového modulu NP01TM (pouze anglicky)
Návod k funkci APPS (pouze anglicky)
DisplayNote – NEC Edition (pouze anglicky), Uživatelská příručka pro DisplayNote (pouze anglicky)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společností NEC a DisplayNote, respektive jejich autorů)