NEC UM351Wi & UM361Xi

ProjectorViewUpperbackRightSpolečnost NEC uvedla dva nové modely s ultrakrátkou projekční vzdáleností, které rozšiřují její dosavadní nabídku interaktivních projektorů. Projektory s označením UM351Wi a UM361Xi se pyšní novým řešením interaktivního modulu a podporou dvou interaktivních per.

Projektory jsou vybaveny lampou s životností 3.800 hodin v režimu vysokého jasu, 5.000 hodinnormálním režimu a až 6.000 hodinekonomickém režimu a jsou schopny kontrastního poměru4.000:1.
Projektor UM351Wi je schopen maximální svítivosti 3500 lumenů a promítá obraz s nativním širokoúhlým rozlišením WXGA 1280 x 800 a poměrem stran 16:10.
Projektor UM361Xi je schopen o něco vyšší svítivosti 3.600 lumenů. Jeho nativní rozlišení je XGA 1024 x 768 s poměrem stran 4:3.

konektivitaTechnické vybavení projektorů je vcelku standardní. Projektory nabízí dva HDMI vstupy, RJ-45 pro připojení do LAN sítě, jeden vstup D-sub pro připojení obrazu počítače, jeden vstupní 3,5mm jack pro připojení zvuku počítače, jeden D-sub výstup na monitor, jeden výstupní 3,5mm jack pro externí reproduktory a jeden vstupní 3,5mm jack pro připojení mikrofonu. Dále je k dispozici jedno USB typu B pro připojení počítače a dvě USB typu A – jedno pro připojení adaptéru Wifi a jedno pro přehrávání souborů JPG a JPEG z externího USB úložiště (např. flash disku). Pro přehrání prezentace ve formátu PPT je nutné prezentace nejprve převést na obrázky – k tomu je možné stáhnout program Viewer PPT converter 3.0 ze stránek společnosti NEC.
NP02Wi-AccessoryView-highresInteraktivitu projektorů zajišťuje interaktivní modul NP03Wi. Jeho součástí je příslušenství pro připevnění modulu k projektoru, dvě interaktivní pera a CD
s ovladači interaktivního modulu.

JPG-Picture-SoftwareSolutions-DisplayNote-AccessoryViewFront-AccessoryViewFront2-DownloadK projektorům je možné přiobjednat program DisplayNote s multilicencí.

DisplayNote je anotační a kooperační program, který umožňuje sdílení, úpravy a kooperaci přes bezdrátová zařízení (tablety a chytré telefony).
Program nabízí možnost tvorby kvízů a anket a jejich následné vyhodnocení, anotace a sdílení anotovaných obrázků a ukládání výsledných prací jako .DN Lesson, .PDF, .PPTX, .JPG nebo .PNG.

(Videonávod k DisplayNote. Zdroj: Youtube.com)

Další informace najdete na stránkách NEC: NEC UM361Xi, NEC UM351Wi (Uživatelská příručka pro projektor UM361Xi, Uživatelská příručka pro projektor UM351Wi)
Stránka interaktivního modulu NP03Wi
DisplayNote – NEC Edition (pouze anglicky), Uživatelská příručka pro DisplayNote (pouze anglicky)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společností NEC a DisplayNote, respektive jejich autorů)