NEC U321Hi

U321H-ProjectorViewUpperbackRightCover

Jen týden po představení nového interaktivního modelu UM352Wi, uvedla společnost NEC na trh další novinku. Tentokrát se jednalo o interaktivní DLP projektor U321Hi s nativním zobrazením fullHD a plnou podporou 3D.

Projektor U321Hi je vybaven lampou se svítivostí3.200 lumenů a kontrastním poměrem10.000:1. Lampa má životnost 3.000 hodinnormálním a 4.000 hodinekonomickém režimu. Projektor je schopný promítat obraz v nativním rozlišení FullHD 1920 x 1080úhlopříčkou100″ (o rozměrech 221 x 125 cm) ze vzdálenosti 56 cm. Minimum je obraz o úhlopříčce 85″ (o rozměrech 188 x 106 cm) ze vzdálenosti pouhých 47 cm.

U321H-ProjectorViewBack-highresMožnosti připojení projektoru jsou u projektorů NEC vcelku standardní. K dispozici jsou dva HDMI konektory, jeden VGA D-sub vstup pro počítač a jeden výstup na monitor. Dále kompozitní vstup, jeden audio 3,5mm jack vstup z počítače a jeden výstup pro externí reproduktory. V projektoru je zabudovaný jeden mono reproduktorvýkonu 8 W. Nechybí konektor RJ-45 pro připojení sítě LAN, jedno mini USB-B pro servis projektoru a jedno USB-A – výstupní, sloužící pouze pro napájení.
NP04Wi-AccessoryView-highres

K projektoru dostanete kabeláž potřebnou pro provoz projektoru, dálkové ovládání, sadu NP04WK pro montáž projektoru na stěnu a sadu pro interaktivitu – NP04Wi, jejíž součástí je interaktivní modul, dvě interaktivní pera, nutná kabeláž a CD s ovladači interaktivity.

K projektoru je možné si dokoupit interaktivní software DisplayNote.

JPG-Picture-SoftwareSolutions-DisplayNote-AccessoryViewFront-AccessoryViewFront2-DownloadDisplayNote je anotační a kooperační program, který umožňuje sdílení, úpravy a kooperaci přes bezdrátová zařízení (tablety a chytré telefony).
Program nabízí možnost tvorby kvízů a anket a jejich následné vyhodnocení, anotace a sdílení anotovaných obrázků a ukládání výsledných prací jako .DN Lesson, .PDF, .PPTX, .JPG nebo .PNG.

U321Hi-MT-ProjectorDetailViewMountingSlantProjektor U321Hidvě prodejné verze – verzi Multi-Pen a verzi Multi-Touch. Verze Multi-Touch je dodávána navíc s vícedotykovým modulem NP01TH, který dovoluje uživatelům používat interaktivitu dotykem prstu – a tedy bez nutnosti používat elektronická interaktivní pera, která jsou k projektoru dodávána.

Další informace najdete na stránkách NEC: NEC U321Hi (Multi-pen), NEC U321Hi (Multi-touch) (Uživatelská příručka)
Stránka dotykového modulu NP01TM (pouze anglicky)
Stránka interaktivního setu NP04Wi (pouze anglicky)
DisplayNote – NEC Edition (pouze anglicky), Uživatelská příručka pro DisplayNote (pouze anglicky)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společností NEC a DisplayNote, respektive jejich autorů)