Hitachi CP-TW3003 & CP-TW2503

cptw2503-2

Hitachi má s interaktivitou už své zkušenosti. Své nové interaktivní projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností – CP-TW2503 a CP-TW3003 představil už v únoru 2014 a, oproti dřívějším modelům projektorů, přicházejí s vcelku očividnými hardwarovými změnami. Nejvýraznější ze změn je to, že projekční zrcadlo už není sklopné. Projektory jsou navíc, oproti dřívějším modelům hranatější.

cptw2503-11Oba projektory disponují zobrazovací technologií 3LCD a nativním rozlišením 1280×800 (WXGA) s poměrem stran 16:10. Kontrastní poměr obou projektorů je 5000:1. Svítivost má každá verze svoji vlastní – CP-TW2503 nabídne 2700 lumenů bílého i barevného projekčního světla v normálním a 1800 lumenůekonomickém režimu, CP-TW3003 se může pochlubit 3300 lumeny bílého i barevného projekčního světla v normálním a 2200 lumenyekonomickém režimu. Životnost lampy mají oba projektory stejnou – 4000 hodinnormálním a 6000 hodinekonomickém režimu.

cptw2503-4Projektory jsou vybaveny jedním mono reproduktorem o výkonu 16 W. Z pohledu konektivity je projektor vybaven vcelku standardně – dva VGA vstupy, z nichž jeden může být použit jako VGA výstup, kompozitní vstup a dva HDMI vstupy jsou doplněny jedním vstupem pro mikrofon, jedním audio vstupem (z počítače), jedním audio výstupem (pro externí reproduktory) a přípojkou RJ-45 pro připojení LAN sítě. Nechybí ani jedno USB typu B a dokonce dvě USB typu A.
cptw2503-8

K projektoru jsou dodávána dvě interaktivní pera se čtyřmi náhradními hroty, nástěnný držák, dálkové ovládání, CD se software a DVD s interaktivním software, kabeláž nutná pro základní připojení projektoru a kryt kabeláže. Jako volitelné příslušenství si můžete k projektoru přikoupit modul pro aktivaci dotykové interaktivity.

cptw2503-15

Projektor dovoluje použití interaktivity i v případě, že projektor není připojen k počítači. K tomu uživatel použije jednoduchý anotační program nainstalovaný ve vnitřní paměti projektoru. Bez připojení projektoru k počítači je také možné procházet soubory z USB přenosných úložišť dat – flash disky, externí harddisky,…

Pro interaktivitu s počítačem je k projektoru dodáván interaktivní software i-Pro. Tento software dovoluje uživateli vytvářet zajímavé interaktivní lekce a používat základní i rozšířené anotační nástroje. Do programu můžete například importovat soubory MS Office – dokumenty, tabulky a prezentace, dále PDF soubory a mnoho dalšího – tyto soubory do programu importujete tak, že je virtuálně „vytisknete“ do programu. Další ze zajímavých funkcí, kterými se nemůže pochlubit každý interaktivní software, je možnost popisu až 4 interaktivními pery zároveň s tím, že každé pero si může zvolit vlastní barvu pera a tloušťku čáry.

i-Pro_software

Další informace najdete na stránkách Hitachi: CP-TW2503 a CP-TW3003
Datasheety k projektorům v angličtině – CP-TW2503 a CP-TW3003.
Brožurka interaktivního programu i-Pro je dostupná pouze v angličtině.

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Hitachi, respektive jejich autorů)