Epson EB-575Wi, EB-585Wi & EB-595Wi

eba585wi-high-res-png5.png

Epson představil novou řadu projektorů s ultrakrátku projekční vzdáleností a rozhodl se jako první vystoupit s naprostou novinkou. Interaktivním projektorem umožňujícím ovládání interaktivity dotekem prstů.

V nové řadě se představí interaktivní projektory EB-575Wi, EB-585Wi a EB-595Wi. Všechny se v porovnání s předchozí řadou mohou pochlubit vyšší svítivostí i kontrastem. Kromě toho se obě řady liší jen v několika maličkostech jako je u novější řady například o něco vyšší spotřeba energie, vyšší váha projektoru, ale na druhou stranu i delší životnost lampy. Rozdíly jsou například i v konektivitě, ale o tom později.

Nejzářnějším rozdílem mezi řadami i mezi projektory nové řady je zmíněná nová interaktivní funkce. Touto funkcí – možností interaktivity dotykem prstu, disponuje pouze projektor EB-595Wi, který je schopen rozeznat dva a v některých případech až šest samostatných dotyků.

(Předvedení funkčnosti EB-595Wi. Zdroj youtube.com)

Začneme ale u základní specifikace.
lamp-regular-functionVšechny projektory nové řady projektorů BrightLink se mohou pochlubit kontrastním poměrem až 10.000:1. Projektor EB-575Wi disponuje barevnou i bílou svítivostí 2.700 lm, projektory EB-585Wi a EB-595Wi pak svítivostí 3.300 lm. Všechny interaktivní projektory této řady jsou širokoúhlé pracující s projekční technologií 3LCD. Všechny jsou vybaveny jedním reproduktorem o výkonu 16 W. Maximální životnost lampy projektoru EB-575Wi je 5.000 hodin v normálním a až 10.000 hodin v ekonomickém režimu. Lampy projektorů EB-585Wi a EB595Wi mají maximální životnost v normálním režimu 4.000 hodin a v ekonomickém až 6.000 hodin. Toto prodloužení životnosti lamp projektorů je možné hlavně díky nové funkci, která přizpůsobuje jas projektoru jednak podle jasnosti promítaného obsahu, ale i podle okolního světla.
EB-5 Connectivity-Panel-no-TCHKonektivita nových projektorů je ochuzena o některé druhy připojení, jako jsou například komponentní a kompozitní vstupy, na druhou stranu se může pochlubit hned dvěma HDMI vstupy, z nichž jeden podporuje novinku MHL – umožňující sdílení dat z přístrojů se systémem Android a také jejich nabíjení. Model EB-595Wi má navíc vstup určený pro připojení dotykového modulu, který poté umožňuje pracovat s interaktivitou pouze dotykem prstů.
Všechny projektory nové řady jsou schopny promítnout obraz o úhlopříčce 60“ až 100“ a to ze vzdálenosti 40 – 60 cm.
39518_04_1000x1000Součástí balení je u všech tří projektorů sada dvou interaktivních per v novém designu s pouzdrem pro jejich skladování. Pera jsou menší a bylo jim přidáno tlačítko umožňující změnu mezi vybranými nástroji, například psacím nástrojem a gumou. Baterie dodávané k interaktivním perům je navíc možné znovu nabít nabíječkou, která je taktéž součástí balení.
finger-networkDržák pro upevnění na stěnu je u interaktivních projektorů Epson už také normou, stejně tak i balíček software obsahující:
Easy Interactive Tools – na použití snadný a intuitivní anotační program,
EasyMP Monitor – umožňující správu projektorů přes síť LAN,
EasyMP Multi PC Projection – určeným pro připojení až 50 zdrojů s jedním projektorem a projekci z až 4 zdrojů současně
a EasyMP Network Projection – dovolujícím zasílat různé obrazy z jednoho zdroje na více projektorů současně a to i nezávisle na sobě.
sf_v12hpsw001Kromě tohoto balíčku si můžete pro potřeby interaktivity přiobjednat k projektorům i Promethean ActivInspire (licence pro 5 uživatelů) nebo SMART Notebook software for BrightLink (licence pro 4 uživatele).
sf_v12hssw020_396x264Oba interaktivní programy jsou prvotřídní, a oba mají své zastánce i odpůrce. Epson je nyní nabízí ke svým projektorům, které promítají na jakoukoli bílou tabuli a tak umožňuje jejich použití bez nutnosti pořizování nákladných interaktivních tabulí, ať už jde o tabule Promethean nebo Smart. Na oficiálních stránkách Epson USA jsou oba programy za $299, což je v přepočtu cca 5.900,-Kč.
finger-move-rotate-enlargeU projektorů Epson není novinkou ani možnost využití interaktivity bez připojení počítače. Můžete tak pracovat s obrazem ze zdrojů jako je DVD přehrávač či USB flash disk nebo úplně bez zdroje. Bez připojení počítače je možné využívat interaktivitu dvěma interaktivními pery současně. U EB-595Wi je možné používat interaktivitu dotykem až dvou prstů současně nebo dvěma interaktivními pery.
Interaktivita s použitím připojení PC má více volnosti. Interaktivní pera jsou sice stále jen dvě, ale EB-595Wi nabízí možnost interaktivity dotykem až 6 prstů současně.

(Oficiální video pro EB-595Wi. Zdroj youtube.com)

Další informace najdete zatím pouze na anglických stránkách Epsonu: www.epson.co.uk (Epson EB-575WI, Epson EB-585WI, Epson EB-595WI) Katalogové listy můžete stáhnout přímo na těchto stránkách. K dispozici je i brožurka k Epson EB-595Wi

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Epson, respektive jejich autorů)