EPSON EB-536Wi

Epson-536wi

Společnost Epson se snaží své produkty každý rok vylepšovat a zdokonalovat, aby svým zákazníkům pokaždé přinesly něco víc… nebo něco nového. Nový model interaktivního projektoru s projekcí na krátkou vzdálenost EB-536Wi sice nepřináší žádnou novinku, ale rozhodně přináší něco víc.
Epson BrighLink 536Wi s projekční technologií 3LCD se může pochlubit svítivostí3.400 lumenů, kontrastním poměrem16.000:1 a nativním rozlišením WXGA 1280 x 800.
I životnost lampy se oproti předchozí verzi projektoru zvýšila a nyní je v normálním režimu5.000 hodin a při ekonomickém režimu10.000 hodin.
Epson-535w-2Z hlediska technické vybavenosti je na tom projektor ve srovnání s konkurencí vcelku standardně. Konektivita může nabídnout dva vstupy D-sub pro počítač a jeden výstup D-sub pro monitor, jeden vstup S-video, jeden kompozitní vstup pro video a zvuk, jeden HDMI vstup, dva zvukové vstupy 3,5 mm jack, jeden 3,5 mm jack vstup pro mikrofon a jeden 3,5 mm jack výstup pro externí reproduktory, dále pak jeden konektor RJ-45 pro připojení do LAN sítě. Nechybí ani tři USB konektory – jeden pro připojení bezdrátového modulu (nutno dokoupit zvlášť), jeden pro připojení datové kamery nebo externího USB úložiště dat a poslední pro připojení počítače pro potřeby interaktivity.
interactive-pens

Dále je projektor vybaven vestavěnými mono reproduktory o výkonu 1x 16 W. K projektoru je dodáváno dálkové ovládání a jedno interaktivní pero – další interaktivní pero je možné si dokoupit, projektor totiž podporuje interaktivitu dvěma interaktivními pery současně. K projektoru je dodáván interaktivní anotační software Easy Interactive Tools.

Anotační program Easy Interactive Tools je v anglickém jazyce s jasně pochopitelnými ikonkami pro snazší orientaci ve funkcích. Program nabízí dva režimyInteraktivní režim a Režim bílá tabule.
Easy_Interactive_tools_czZákladní anotační možnosti jsou pro oba režimy společné. Program nabízí funkce pera, u kterého si můžete zvolit šířku a barvu čáry, dále pak zvýrazňovače s možností změny šířky a barvy čáry, tři předpřipravená pera – černé, červené a modré s tenčí a tlustší čarou. Gumu a nástroj pro smazání obrazovky. Oba režimy umožňují vložení kruhu, čtverce, trojúhelníku nebo dalších geometrických tvarů.
Interaktivní režim dovoluje použití interaktivního pera jako substituce myši, nebo vyvolání virtuální klávesnice pro vkládání textu. Také dovoluje anotovat současné zobrazení plochy a výsledek poté uložit či vytisknout.
Režim bílá tabule vytvoří bílé pozadí, které může být změněno na obrázek nebo vzor (třeba notovou osnovu). I na této ploše je možné pracovat s anotačními nástroji. Uživatel může otevřít více stránek, každou z nich upravit a poté mezi nimi listovat. Každou aktuální stránku je možné zvlášť uložit – ikonkou diskety, nebo je možné vybrat stránky a uložit je zaráz zvlášť jako obrázkové soubory nebo dohromady do jednoho pdf souboru – pomocí ikonky nastavení.

sf_v12hpsw001sf_v12hmss020_690x460Kromě Easy Interactive Tools si můžete pro potřeby interaktivity přiobjednat k projektorům i Promethean ActivInspire (licence pro 5 uživatelů), SMART Notebook software for BrightLink (licence pro 4 uživatele) nebo MimioStudio (licence pro 2 uživatele).
sf_v12hssw020_396x264
Epson je nyní nabízí ke svým projektorům, které promítají na jakoukoli bílou tabuli a tak umožňuje jejich použití bez nutnosti pořizování nákladných interaktivních tabulí, ať už jde o tabule Promethean, Smart nebo MimioBoard.
brilliant-interactive-functions-07U projektorů Epson není novinkou ani možnost využití interaktivity bez připojení počítače. Můžete tak pracovat s obrazem ze zdrojů jako je DVD přehrávač či USB flash disk nebo úplně bez zdroje.
Díky aplikaci iProjection je zařízena kompatibilita i s tablety a chytrými zařízeními s operačními systémy Android a OS X.
Bez připojení počítače je možné využívat interaktivitu dvěma interaktivními pery současně.
Epson dále ke svým projektorům nabízí balíček podpůrného software:
EasyMP Multi PC Projection – určeným pro připojení až 50 zdrojů s jedním projektorem a projekci z až 4 zdrojů současně,
EasyMP Network Projection – dovolujícím zasílat různé obrazy z jednoho zdroje na více projektorů současně a to i nezávisle na sobě
a EasyMP Monitor – umožňující správu projektorů přes síť LAN. Ten je možné nahradit programem Crestron RoomView, se kterým je projektor kompatibilní.

Další informace najdete na stránkách Epson: Epson EB-536WI
V češtině je k dispozici datový list. Brožurka k projektoru – Začínáme je dostupná pouze v angličtině.

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Epson, Smart, Promethean a Mimio, respektive jejich autorů)