Epson EB-1410WI & EB-1400WI

Epson-ultra-short-throw-interactive-projector-EB-1410WiEB-1410WI a EB1400WI jsou nenovější projektory Epson s ultrakrátkou projekční vzdáleností, ovšem nejsou to ty typické interaktivní projektory, kterých jsou už všude mraky. Epson totiž přišel se spoustou nových funkcí a vychytávek, kterou se snaží přilákat zákazníky nejen ze vzdělávacího sektoru, ale především toho podnikatelského. S těmito projektory už nepotřebujete žádnou tabuli, flipchart, papíry ani poznámky, není zapotřebí ani počítače, vše zvládne sám projektor… dokonce i rozeslat průběh porady všem, komu potřebujete.
Projektory se pyšní technologií 3LCD, takže se můžeme těšit na zářivé a čisté barvy i za denního světla. EB-1410WI je širokoúhlý projektor s nativním rozlišením 1280×800 (WXGA) a poměrem stran 16:10. Kontrastní poměr3000:1 a svítivost 3100 lumenů.
EB1400WI je jako jeho dvojče, ale s trochu nižší svítivostí 2600 lumenů. Jejich minimum, obraz s úhlopříčkou 60“ (152 cm), promítnou z pouhých 30 centimetrů, z 60 cm pak vykouzlí jejich maximum, 100“ (254 cm) velký obraz.
Epson-EB-1410Wi-ext-padProjektor je možno ovládat pomocí dvou interaktivních per, nebo poznámky vkládat vzdáleně z jiného projekčního systému, třeba v jiné budově, pomocí funkce pro více umístění. Další velkou pomocí je ovládací panel, který umožňuje ovládat projektor na dálku (jako dálkový ovladač, který je také součástí balení), ale kromě ovládání je možné přes ovládací panel i například stahovat a načítat data z USB přenosových médií. Není tedy potřeba vkládat flash disk přímo do projektoru nebo z projektoru vést prodlužovací kabely.
multiple-network-functionsMezi jejich hlavní přednosti patří funkce, které rozdělí projekční plochu. Tato funkce je přístupná i bez přítomnosti PC a dovoluje rozdělení plochy na dvě části, z které jedna může být například videohovor, zatímco na druhé části může být prezentován probíraný materiál. O rozšíření této funkce se pak stará program EasyMP Multi PC Projection, který už potřebuje připojení počítače. Dovoluje totiž promítat obraz poskládány z více zdrojů – obraz z počítačů připojených přes LAN síť. Díky tomu, že může promítat tak velký obraz, není třeba se obávat, že poskládáním více zdrojů do promítacího obrazu ztratí materiál na kvalitě či viditelnosti. K projektoru je možné přes síť připojit až 32 počítačů.
brilliant-interactive-functions-07Díky aplikaci iProjection je zařízena kompatibilita s tablety a chytrými zařízeními s operačními systémy Android a OS X. Kromě toho můžete promítat obraz z dalších zdrojů, jako například z paměťového zařízení USB (kompatibilita i s MPEG2/4, WMV a PDF soubory), přehrávačů přenosných médií (Blu-Ray, DVD,…) či vizualizéru od společnosti Epson.

K usnadnění práce bez počítače přispívá i to, že samy projektory nabízí možnost uložit záznam až 50 snímků a ty poté přesunout z projektoru na přenosné zařízení (USB flash disk). Další možnosti naložení se snímky v projektoru jsou tisk přes kompatibilní tiskárnu Epson, nebo poslání snímků na zvolenou e-mailovou adresu.

propojeni

Spousta nových funkcí a vylepšení se točí i kolem aktuálního propojení s počítačem. Jednou z těchto funkcí je Microsoft Office Ink Support, která dovoluje ručně vpisovat poznámky a diagramy přímo do dokumentů Powerpoint, Excel a Word. Tato funkce ovšem nepodporuje použití dvou per současně. Další možností je bezdrátové připojení počítače k projektoru za pomoci programu EasyMP Network Projection, což ušetří starosti s kabelovým připojením. I s touto funkcí ale může být použito pouze jedno pero.

Rozsáhlá konektivita zase dovoluje připojit k projektoru množství multimediálních zařízení přes HDMI a DisplayPort, komponenitní i kompozitní porty. Dále disponuje portem pro kabel LAN sítě či možností připojit mikrofon.
Projektor má vlastní reproduktor o výkonu 10W. Další výhodou je i to, že projekční plocha nemusí být jen projekční plátno či upřednostňovaná bílá tabule, projekci je možno provést i na stěnu nebo třeba na desku stolu.
imgp7624 flexible-projection-modes

Další informace najdete na stránkách Epson: http://www.epson.cz (Epson EB-1410WI, Epson EB-1400WI)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Epson, respektive jejich autorů)