Epson BrightLink Pro 1420Wi & 1430Wi

1430wi_uca-omr_690x460Epson nezahálí a oznámil uvedení další dvojice interaktivních projektorů. Tentokrát rozšiřují loni zavedenou BrightLink Pro řadu, a to o interaktivní projektor s označením EB-1420Wi podporující použití dvou interaktivních per současně a interaktivní projektor EB-1430Wi, který podporuje použití dvou per nebo až šesti dotyků prstů. A to i bez připojení projektoru k počítači.
Oba projektory disponují 3LCD projekční technologií, která zaručuje maximální svítivost bílého i barevného světla 3300 lumenů a to jak v normálním režimu, tak i při použití interaktivity. Oba projektory poskytují širokoúhlou projekci v rozlišení WXGA (1280×800)nativním poměrem stran 16:10. Maximální kontrastní poměr projektorů je 10.000:1. Živostnost lamp projektorů se v provnání s prvními projektory řady o něco zvýšila – v ekonomickém režimu může vydržet až 6000 hodin, v normálním pak 4000 hodin. Projektory jsou schopné promítat obraz s úhlopříčkou 60″ (152 cm) – 100″ (254 cm) a to ze vzdálenosti 40 cm až 60 cm od promítací plochy.

Projektory navíc nabízí více jak jeden interaktivní režim:

1430wi_lifestyle-2_690x460Samozřejmostí je Interaktivní režim s připojením počítače. V tomto režimu můžete interaktivitu projektorů používat do jejího maxima, tedy využití maximálního počtu per (oba projektory) i dotyků prstů (1430Wi). K použití interaktivity je k projektoru dodáván interaktivní software Epson Easy Interactive Tools a interaktivní ovladače pro uživatele zařízení Mac.

Režim Anotace bez PC dovoluje anotovat obraz či soubory z jiných zdrojů než je počítač – tablety, chytré telefony, mediální zařízení či USB přenosná úložná zařízení (flashdisk, harddisk,…). Tento režim dovoluje využití pouze dual-pen a dual-touch funkcí, tedy použití dvou per nebo v případě EB-1430Wi dvou dotyků prstů.

1430wi_lifestyle-1_690x460Třetí interaktivní režim nabízený těmito projektory je režim Bílé tabule. Tento režim dovoluje změnit jakoukoli plochu či bílou tabuli v interaktivní plochu a používat ji jako interaktivní bílou tabuli. Tento režim dovoluje využít maximální interaktivitu, tedy dvě pera nebo šest dotyků (EB-1430Wi). Tento režim dává uživateli prostor až 50 samostatných stran, se kterými může pracovat, anotovat a následně ukládat na připojená přenosná zařízení, tisknout na připojených tiskárnách či sdílet přes e-mail a to až na deset různých adres najednou. Navíc je možné si vytvořit adresář e-mailových adres, což ještě více usnadňuje tento způsob sdílení.

Do průběhu prezentace se mohou připojit i uživatelé vlastnící zařízení s operačními systémy Mac OS a Android a to až 15 zařízení zároveň. Kromě toho podporuje projektor i připojení webkamery nebo propojení s jinými projektory z řady Epson BrightLink Pro, pro sdílení prezentace a zároveň anotování a upravování prezentace z více těchto interaktivních zařízení současně. Provádění prezentace na více místech zároveň pak už není problém.

1430wi_ctrl-pad_690x460Celkové ovládání projektoru usnadňuje dodávaný Ovládací panel, který dovoluje ovládání základních funkcí projektoru – zapnutí, přepínání mezi režimy či zdrojovými zařízeními… Mezi další příslušenství patří samozřejmě dvě interaktivní pera s praktickým pouzdrem, dálkové ovládání projektoru, CD s ovladači, programovým vybavením a interaktivním software. K projektoru EB-1430Wi je dále přibalena jednotka pro dotykové ovládání. Nechybí samozřejmě ani nutná kabeláž a nástěnný držák projektoru.
eb1430wi-konektivitaProjektor nabízí pestrou paletu možností konektivity. Nechybí dva HDMI porty, z nichž jeden je kompatibilní s MHL (umožňující připojit multimediální přenosná zařízení, jako je mobilní telefon či tablet), připojení k LAN síti zajišťuje konektor RJ-45. Projektor dále disponuje dvěma USB-A konektory pro připojení běžných USB zařízení, jako jsou přenosná úložná zařízení, apod. Pro připojení počítače je projektor vybaven jedním USB-B konektorem. Nechybí běžný VGA a audio vstup a vstupní konektor kompozitního videa, projektor je ale vybaven i VGA a audio výstupem. Projektor EB-1430Wi je navíc vybaven i konektorem pro připojení dotykové jednotky.

Další informace najdete na stránkách Epson: Epson EB-1420WI, Epson EB-1430WI
V češtině jsou k dispozici jsou datové listy k projektorům – 1420WI a 1430WI.
Brožurka k projektorům BrightLink Pro – Začínáme je dostupná pouze v angličtině.

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Epson, respektive jejich autorů)