DELL S510 & S520

s520_02Společnost DELL rozšířila svoji nabídku o nové interaktivní projektory s označením S510 a S520, které nahrazují DELL S500wi, jehož prodej byl ukončen v květnu 2014. Projektory nabízí, v porovnání s předchozím modelem, v něčem stejné a v něčem lepší parametry.

Projektory s projekční technologií DLP jsou vybaveny lampou se svítivostí 3.100 lumenůživotností 3.000 hodinnormálním režimu, 4.000 hodinekonomickém režimu a až 5.000 hodindynamicky-ekonomickém režimu. Standardní kontrastní poměr projektorů je 2.200:1, ale v režimu High Contrast Raito může být kontrastní poměr až 8.000:1. Nativní rozlišení projektorů je WXGA 1280 x 800 s poměrem stran 16:10. Projektory jsou schopny promítat obraz o rozměrech 70“ – 100“ (177,8 cm – 254 cm) ze vzdálenosti pouhých 60 cm.

interafece_s510Z technického hlediska jsou na tom projektory velmi dobře. Projektor S510 je vybaven dvěma vstupy D-sub a 3,5 mm jack pro zdroj obrazu a zvuku z počítače, jedním výstupem D-sub pro monitor, kompozitním vstupem pro video, jedním výstupem 3,5 mm jack pro externí reproduktory a jedním vstupem 3,5 mm jack pro mikrofon. Dále jsou k dispozici 2 HDMI vstupy, konektor RJ-45 pro připojení LAN sítě a vstupy USB A pro připojení externího úložiště dat (flash disk, externí harddisk,…), USB B pro připojení interaktivity počítače a USB mini pro potřeby servisu.

Projektor S520 má na rozdíl od S510 pouze jeden vstup HDMI, ovšem je rozšířen o vstup pro S-video. USB mini zde má i funkci připojení laserové clony k počítači.

Oba modely projektorů jsou dále vybaveny integrovanou WiFi pro připojení chytrých zařízení nebo bezdrátové připojení projektoru do LAN sítě, integrovanými stereo reproduktory o výkonu 2x 10 W a vestavěnou 2GB flash pamětí pro uložení souborů přímo do projektoru.
USB viewerDíky přehrávači médií v projektoru má uživatel možnost spouštět zdroje obrazu (obrázky: jpg, png, bmp a gif; dokumenty: doc, xls, ppt a pdf; videa: avi, mpeg, mov, mkv a wmv) či zvuku (wma, wav, mp3 a ogg) přímo z paměti projektoru nebo USB úložiště.
S pomocí aplikací je možné z připojených chytrých zařízení spouštět aplikace ve formátu jpg, PtG2, ppt, pptx, doc, docx, xls, xlsx, txt a pdf).

Součástí balení každého z projektorů je mimo jiné i dálkové ovládání a 2 interaktivní pera.

s520_01DELL ale trochu mate zákazníky nabídkou interaktivního projektoru s označením S520, který je o víc jak $1.000 dražší než S510.
S520 ale není označení pouze samotného projektoru, ale celé interaktivní sestavy.

Příslušenství projektoru S520 zahrnuje mimo zmíněné i rameno pro montáž projektoru na stěnu, 87“ tabuli s držákem na pera a dálkové ovládání, laserovou clonu pro dotykové ovládání interaktivity a interaktivní software InterWrite WorkSpace.

interwrite_2InterWrite WorkSpace, který je dodáván k projektoru DELL S520, je všestranný interaktivní anotační software. Program pracuje ve čtyřech režimech, které jen umocňují jeho všestrannost.
Režim Myš (Mouse mode) dovoluje uživateli interakci s aplikacemi počítače a operačním systémem bez použití myši či klávesnice.
interwriteRežim výuky (Lesson mode) dovoluje vytvářet anotace přes obraz plochy počítače, otevřených programů či souborů, nebo přes zvolené pozadí – bílé, s mřížkou nebo obrázek ze souboru.
Režim anotace přes plochu (Annotate over desktop mode) dovoluje uživateli anotace přes pohyblivé obrazy – například video, animaci nebo webovou stránku s flash aplikací. Použít můžete všechny nástroje použitelné v Režimu výuky.
Poslední režim je Režim kancelář (Office mode) – tento režim dovoluje otevřít a pracovat s aplikacemi Microsoft Office přímo z programu Workspace.
Poslední dva režimy jsou přístupné pouze pro uživatele operačního systému Windows.
Všechny anotace je možné ukládat jako soubory JPG, HTML nebo PDF.
Projektor DELL S510 není vybaven žádným interaktivním software.

Další informace najdete na stránkách DELL: DELL S510, DELL S520 (Uživatelská příručka pro projektor S510, Uživatelská příručka pro projektor S520, Návod pro laserovou clonu projektoru S520)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společností DELL a InterWrite, respektive jejich autorů)