BoxLight ProjectoWrite 10

Captura-de-pantalla-2015-01-08-a-las-16.24.56ProjectoWrite 10 WX35NXT je nejnovější interaktivní projektor společnosti BoxLight. BoxLight udržuje krok s ostatními výrobci interaktivních projektorů a tak na konec loňského roku vydal projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a laserovou clonou… tím do své nabídky zařadil svůj první interaktivní projektor s dotykovou technologií.
BoxLight ProjectoWrite 10 je interaktivní projektor se zobrazovací technologií DLP, svítivostí 3.500 lumenů, kontrastním poměrem 10.000:1 a nativním rozlišením WXGA 1280 x 800 se širokoúhlým poměrem stran 16:10.
Projektor je vybaven lampou s životností 4.000 hodin v normálním režimu a 5.000 hodin v ekonomickém režimu. Dále je vybaven vestavěným mono reproduktorem o výkonu 10 W. K vybavení projektoru patří dálkové ovládání, 2 interaktivní pera, která je možné používat i obě zároveň a laserová clona, umožňující dotykové ovládání projektoru.
W307USTi-300-4Zdroje obrazu je do projektoru možno připojit přes dva VGA vstupy pro počítač, doplněné dvěma 3,5 mm jacky pro zvuk, jeden S-video vstup a jeden HDMI vstup. Promítaný obraz je možné vyvést i na další monitor, přičemž je k projektoru možné připojit externí reproduktory. Projektor je možné spravovat přes síť LAN při připojení do místní sítě skrze přípojku RJ-45. Nechybí USB konektory pro připojení interaktivity.
lightpen_1K projektoru je dodáván interaktivní anotační software LightPen5 a LightPen-Dual.
Anotační program LightPen-Dual se díky své primitivnosti velmi snadno ovládá. Program postrádá jakoukoli lokalizaci, vytrácí se tedy problém s nutností měnit jazyky. Program se ovládá jasně pochopitelnými ikonkami, díky kterým se rychle zorientujete a můžete se okamžitě pustit do práce.
LightPen-Dual obsahuje množství nástrojů umožňujících použití programu při výuce i v komerční sféře.
Nechybí nástroje, jako jsou předprogramovaná barevná pera, zvýrazňovač, vkládání geometrických tvarů, uživatelské nastavení barvy a šířky čáry vlastního pera, guma a mazaní obrazovky. Také je možné přepnutí do režimu bílé tabule nebo přivolání klávesnice na obrazovce (pouze Windows 7 a vyšší).
lightpen_4
LightPen-Dual podporuje použití dvou interaktivních per a to ve speciálním režimu, skrytém pod ikonkou dvou per. Při přechodu do tohoto režimu se vše, co je na obrazovce stává neupravitelným, může se tak napsat zadání úkolu, které pak nebude možné upravit či smazat.
Režim je rozdělen na dvě části:
lightpen_5bRežim rozdělené obrazovky, rozdělí plochu na dvě stejné části a každému peru přiřadí vlastní zredukovanou nástrojovou lištu. Každé pero zde může pracovat na své polovině. Nastavení je vázáno k ploše, ne k peru, a pokud pero přesáhne za půlící čáru, převezme nastavení druhého pera. Je tedy jedno, které z per si uživatelé vezmou, nejsou nijak odlišena.
 
lightpen_5aCeloobrazovkový režim nabízí možnost pracovat oběma perům na celé promítané ploše současně, je tedy možná spolupráce při řešení úkolů. Obě pera ale mají pouze jednu nástrojovou lištu a tedy i jedno nastavení. Kromě plochy se tedy dělí i o šířku a barvu čáry.
Aktuální zobrazení je kdykoli možné uložit do obrázkového souboru. Anotační soubor nepodporuje možnost více stránek. Pracovat dokáže pouze s aktuálním zobrazením a jeho neuložením o data přijdete.
PP Tool
Při spuštění PowerPoint Tool settings (přes ikonku myši v oznamovací oblasti), získáte možnost anotovat a zároveň ovládat PowerPointovou prezentaci – ovšem bez možnosti uložení anotací.
LightPen5 je nejnovější verze anotačního programu, která má použití dvou per současně (tak, jak je ve výše zmíněném Celoobrazovkovém režimu) již zabudované v sobě – není tedy potřeba zapínat speciální režim pro interaktivitu dvou uživatelů. Kromě toho ovládá všechny funkce programu LightPen-Dual a v některých případech i něco navíc.
V režimu bílé tabule může být vytvořeno více stránek pro anotace a mezi jednotlivými stránkami je možné překlikávat. V tomto režimu je možné nahrát jakékoli pozadí ze souboru, ale i vyfotit jakýkoli program, soubor nebo webovou stránku a použít ji jako pozadí pro anotace. Změna pozadí je možná i v průběhu anotace. Anotace je možné následně uložit.
Výhodou oproti LightPen-Dual je do programu zabudovaný PowerPoint Tool. Ten dovoluje načíst jakoukoli PowerPointovou prezentaci, ovládat ji a provádět anotace přímo do jednotlivých slajdů a tyto anotace následně uložit a sdílet.

(Video shrnující funkce nového anotačního programu LightPen5. Zdroj: Youtube.com)

Další informace najdete na stránkách BoxLight (bohužel jen v angličtině): ProjectoWrite10 WX35NXT (PDF)

(ilustráční obrázky a videa na této stránce jsou vlastnictvím společnosti BoxLight, respektive jejich autorů)