BenQ MW853UST & MX852UST

mw853ust_03

Společnost BenQ odhalila své první interaktivní projektory na ultrakrátkou vzdálenost. Pro tyto projektory má speciálně upravené snímače interaktivity a to jak pro ovládání elektronickými pery, tak i pro ovládání dotykem.

Projektory MX852UST a MW853UST jsou téměř totožné a liší se pouze v několika parametrech. Kromě těchto několika výjimek dostanete u obou projektorů stejnou kvalitu, výdrž i příslušenství.

Oba projektory disponují zobrazovací technologií DLP a kontrastním poměrem 10.000:1. Životnost lampy obou projektorů je stejná – v normálním režimu je maximální životnost lampy 4000 hodin. V ekonomickém režimu je to už 5000 hodin a ve speciálním režimu ecoSmart je to už celých 7000 hodin maximální životnosti.

Projektor MX852UST se pak může pochlubit svítivostí 3000 ANSI lumenů, rozlišením XGA (1024×768) s poměrem stran 4:3 a úhlopříčkou promítaného obrazu 68“ až 85“.
Jeho dvojče, projektor MW853UST má pak udanou svítivost 3200 ANSI lumenů, širokoúhlé rozlišení WXGA (1280×800) s poměrem stran 16:10. Promítne vám pak obraz o úhlopříčce 80“ až 100“.
mw853ust_08Z pohledu konektivity jsou projektory zařízeny velmi dobře. Projektor je opatřen hned třemi VGA konektory – jedním výstupním a dvěma vstupními, dále si uživatel může vybrat, zda připojí vstupní zařízení přes kompozitní vstup, S-VIDEO nebo HDMI kabel. Nechybí konektor RJ-45 pro připojení LAN ani vstupní a výstupní jack 3,5 mm pro připojení mikrofonu a externích reproduktorů, které mohou nahradit dva v projektoru vestavěné stereo reproduktory o výkonu 10W.
1030651

Projektory samy o sobě jsou s interaktivním modulem pouze kompatibilní. Proto si k projektoru musíte dokoupit moduly pro interaktivitumodul BenQ PointWrite™ PW01U pro interaktivitu elektronickým perem a doplňkový modul BenQ PointWrite™ touch PT01 pro interaktivitu dotykem.

1030651_install

Modul PW01U se namontuje přímo na připravené místo na projektoru. K modulu dostanete dvě interaktivní pera a CD s ovladači a interaktivním programem Qwrite.

PT_0107

Modul PT01 je rozšířením modulu PW01U a umožňuje kameře modulu PW01U snímat pohyb na promítací ploše. K modulu PT01 dostanete jedno pero (nejedná se o elektronické interaktivní pero, ale o maketu, kterou můžete použít namísto prstů) a CD s ovladači a interaktivním programem Qwrite.

Při použití interaktivity, a je jedno, jestli používáte pouze modul PW01U nebo oba moduly (PW01U + PT01), mohou na projekční plochu psát až čtyři uživatelé současně. Samozřejmě k použití interaktivity je možné využívat kombinace interaktivních prostředků – interaktivních per a dotyku (prstu, makety pera, apod.). Jako projekční plochu je ale lepší použít hladký pevný povrch, který se používáním interaktivity nepoškodí. Pery i prsty se totiž projekční plochy musíte dotýkat, proto není vhodné používat pro interaktivní projekci stěnu nebo projekční pláto, ale například bílou keramickou tabuli, která je odolná, pevná a hladká a umožňuje tak pohodlné použití interaktivity i perem i dotykem.

(Použití dvou projektorů s moduly PW01U a PT01. Zdroj youtube.com)

qwriteInteraktivní program Qwrite je všestraný anotační program, který dovoluje uživateli základní funkce, jako měnit barvu pozadí (včetně načtení pozadí s rastry – linky, notová osnova,…), barvu a styl čáry, dále nabízí funkce jako je zvětšovací sklo nebo nahrávání anotací, které pak můžete uložit ve video formátu a sdílet. Jednotlivé snímky je také možné uložit do obrázkového souboru. Anotace je možné dělat jak v režimu bílá tabule, tak i v jiných programech. Je možné dělat výstřižky z programů třetí strany a ty přenášet do snímků v režimu bílé tabule a mnoho dalšího.

Další informace najdete na stránkách BenQ: BenQ MX852UST, BenQ MW853UST, Interaktivní modul PW01U (v angličtině) a Interaktivní modul PT01 (v angličtině) (Uživatelská příručka pro Interaktivní modul, Uživatelská příručka pro projektor MX852UST, Uživatelská příručka pro projektor MW853UST)

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti BenQ, respektive jejich autorů)