Epson vizualizéry

Vizualizéry Epson ELPDC 07, 13 a 21

Epson ELPDC21

Vizualizéry Epson® jsou praktickými pomocníky do výuky. Díky nim můžete na projektoru promítat texty, obrázky, předměty a zatraktivnit tak vaši výuku nebo prezentaci. Každý vizualizér Epson® se mírně liší v parametrech a funkcích, ale všechny se mohou pyšnit například rozlišením FullHD, obnovovací frekvencí 30 snímků za sekundu (FPS)  nebo výkonnou přisvětlovací LED diodou.

Samozřejmostí je také zoom (optický, digitální) díky kterému můžete zobrazit potřebné detaily snímaných materiálů.

 

Epson ELPDC07 – První z řady Epson ® vizualizérů. Rozlišení je nastaveno na 1080p tedy FullHD a pro přiblížení a zobrazení detailů poslouží 8x digitální zoom. Automatické ostření provedete nebo zastavíte jedním stisknutím tlačítka. Obnovovací frekvence je 30 snímků za sekundu. Jelikož se jedná o „nejnižší“ a tedy méně náročný vizualizér, nebudete potřebovat ani napájení, ani HDMI. O vše se postará kabel USB, který zde poslouží pro napájení i přenos obrazu do projektoru. Upravujte výšku a otáčejte kameru až o 90°, abyste mohli lépe zachytit a ukázat 3D objekty.

Na závěr funkce, která stojí za zmínku je propojení s mikroskopem. Díky speciálnímu nástavci lze vizualizér přímo propojit s mikroskopem. Maximální plocha snímání je velikost A3 tedy 297 × 420 mm.

Epson ELPDC07Epson ELPDC07Epson ELPDC07

 

Epson ELPDC13 – Oproti předchozímu modelu, se jedná o pokročilejší vizualizér. Funkce, které jsou beze změny: FullHD rozlišení, obnovovací frekvence 30 snímků za sekundu, oblast snímání A3 tedy 297 × 420 mm. Ovšem detaily zde budou vidět o něco lépe díky 16x digitálnímu zoomu. Opět lze vizualizér přichytit do mikroskopu.

Připojení a konektivita je zde zcela jiná. Již nestačí jen USB kabel. Pro napájení se používá napájecí kabel. Pro obraz můžete využít například HDMI, VGA nebo USB (záleží na způsobu použití). Možné je také využít SD kartu pro přehrávání  nebo nahrávání obsahu (SD/SDHC 128 MB až 32 GB). K většímu pohodlí je dodáván dálkový ovladač.

Epson ELPDC13Epson ELPDC13Epson ELPDC13

 

Epson ELPDC21 – Tento vizualizér vyzdvihuje zejména jedna funkce, kterou je zoom. Může zobrazit až 12x optický a 10x digitální zoom. Přibližte si ty nejmenší detaily materiálů, které snímáte. Zoom je u tohoto modelu opravdu jeho největší předností. Vlastnosti a funkce má víceméně stejné, jako předchozí: FullHD, 30 snímků za sekundu, snímaná oblast A3, připojení do mikroskopu. Napájecí kabel, pro obraz poté HDMI, VGA nebo USB (záleží na způsobu použití). SD karta lze využít pro nahrávání nebo přehrávání. Přiložen je opět i ovladač.

Epson ELPDC21Epson ELPDC21Epson ELPDC21

 

Pro lepší představu může posloužit níže přiložené video, kde je ukázáno zapojení a spuštění. Případně druhé, kde je praktická ukázka využití.

Zapojení a spuštění

Využití v praxi

(ilustráční obrázky na této stránce jsou vlastnictvím společnosti Epson®, respektive jejich autorů)